אחסון בלוגים – כך בוחרים חבילת אחסון לבלוג

בלוג ואתר זה לא אותו דבר. כלומר, טכנית זה מאוד דומה – הרבה מהאתרים והבלוגים מבוססים היום על וורדפרס, למשל, ולכן צרכי האחסון שלהם דומים במידה מסוימת. לאתר ולבלוג יש צורך בדומיין ואחסון – וגם זה קו דמיון משמעותי. ובכל זאת – תפעול ותחזוקה של בלוג לא דומים לניהול אתר תדמיתי רגיל, וגם דרישות האחסון יכולות להיות שונות.

אחסון לבלוג

למה בכלל כדאי לכם לפתוח בלוג?

קודם כל, בלוג זה כיף! זוהי פלטפורמה שכולה שלכם, המאפשרת לכם לכתוב, ליצור ולהתבטא בלי להיות תלויים בשגעונות של רשת חברתית כזו או אחרת. אף אחד לא יחסום אתכם, יגביל את חופש הביטוי שלכם או יגיד לכם כמה תווים אתם יכולים לכתוב כשיש לכם בלוג משלכם.

בלוג יכול לשמש אתכם ככלי לקידום העסק – בלוג מקצועי שמסקר את תחום העיסוק שלכם בצורה מעניינת, יכול להוות כלי שיווקי מצוין.

בלוג אישי או בלוג על תחביב מסוים – לפעמים בלוג כזה מתחיל ונגמר כפעילות לשעות הפנאי, ולפעמים בלוג כזה יכול להפוך לעיסוק המרכזי שלכם. לא חסרים סיפורים על בלוגרים שפתחו בלוג בישול כתחביב, למשל, והפכו לאושיות קולינריות המוציאות ספרים או מארגנות סדנאות – ממש פרנסה מלאה.

איך בוחרים אחסון לבלוגים?

סביר מאוד להניח שהבלוג שלכם כתוב בעברית ופונה לקהל ישראלי. מכיוון שכך, מומלץ לבחור באחסון אתרים בישראל. אחסון אתרים על גבי שרת ישראלי, משמעותו שהבלוג יהיה מהיר יותר לגולשים בישראל. גם אם אתם לא מתעניינים בקידום הבלוג במנועי חיפוש, הקוראים שלכם עדיין יעדיפו לגלוש בבלוג שעולה מהר, ולא ירצו לחכות שניות ארוכות כדי לעיין בפוסט האחרון שלכם.

עבור אחסון בלוג, בדרך כלל מספיקה חבילת אחסון של דומיין בודד. כלומר, אתם לא צריכים אחסון ריסלר עם מספר בלתי מוגבל של דומיינים.

מבחינת נפח האחסון, זה תלוי מאוד בסוג הבלוג שלכם ובתדירות העדכון שלו. אם יש לכם בלוג שעוסק בצילום סטילס או וידאו, יכול להיות שיש לכם נפח גדול של תכנים, ואתם צריכים דווקא אחסון בנפח גדול. אם יש לכם בלוג קטן שלא מתעדכן לעתים קרובות, אתם יכולים להסתפק באחסון אתרים זול ולבחור חבילת אחסון מינימלית. עם זאת, קחו בחשבון שבלוג גדל עם הזמן – כל פוסט, תמונה או התקנת תוסף מגדילים מעט את נפח השימוש. עם הזמן, זה מצטבר למאות מגה. לכן, כדאי לקחת מראש חבילה מעט יותר גדולה, כדי שיהיה לבלוג שלכם מקום לגדול ולהתפתח.

אבטחה נגד פריצות: כתיבת בלוג לא מצריכה שום ידע טכני משמעותי. השימוש במערכות ניהול תוכן כמו וורדפרס הוא קל ואינטואיטיבי. אבל מה קורה כשיש תקלה טכנית, למשל? סביר להניח שתצטרכו בעל מקצוע שיסייע לכם. אפשר למנוע חלק מהבעיות על ידי בחירה באחסון אתרים מאובטח ואיכותי. כאשר שירות האחסון דואג לתשתית אבטחה טובה, אתם יכולים לנהל את הבלוג שלכם בראש שקט, והסיכוי שיפרצו לכם לבלוג הוא קטן משמעותית.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל