שרת וירטואלי או שרת פיזי – מה עדיף לעסק שלכם?

הגעתם לכאן כי אחסון שיתופי לא רלוונטי עבורכם. יש לכם אתר גדול, סביבת פיתוח תובענית, אתר פיננסי שדורש אבטחה כבדה וכו', ואתם שוקלים רכישה של שרת וירטואלי או שרת פיזי (Dedicated). פתרונות אחסון אתרים ברמה גבוהה דורשים מחקר ושיקולים מעמיקים, ואתם צריכים לבחון היטב את האפשרויות לפני שאתם מחליטים באיזה שרת אחסון לבחור עבור העסק שלכם.

שני פתרונות האחסון החזקים ביותר הם אחסון בשרת וירטואלי פרטי (VPS) ואחסון על גבי שרת פיזי (Dedicated Server).

שרת וירטואלי פרטי או שרת פיזי

מה זה שרת פיזי?

שרת פיזי, כשמו כן הוא: מדובר במחשב חזק, מכונה עם ביצועים איכותיים, שכולו שלכם. כלומר, מחשב פיזי בחוות שרתים, שעליו מותקנים רק אתרים ואפליקציות ששייכים לכם. מאחר שאתם לא חולקים את משאבי השרת עם משתמשים נוספים, אתם זוכים לרמה גבוהה של פעילות – ביצועים גבוהים ללא הפרעה ואבטחת שרתים איכותית במיוחד.

מה זה שרת וירטואלי?

שרת וירטואלי פרטי מספק פתרון זול משמעותית לעומת שרת פיזי, ביחד עם אחסון איכותי וחזק. ב-VPS, אתם אמנם חולקים שרת פיזי עם אתרים נוספים, אבל החלק שלכם בשרת מתנהל באופן עצמאי, וכל המשאבים הרלוונטיים הם רק שלכם.

שרת וירטואלי או שרת פיזי – מה עדיף?

כמה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון כאשר מחליטים אם לרכוש שרת פיזי או שרת וירטואלי:

  • מחיר: היתרון הגדול של שרת וירטואלי פרטי לעומת שרת פיזי, הוא המחיר. אפשר לרכוש שרת וירטואלי פרטי במחיר נמוך משמעותי משרת פיזי, ועדיין ליהנות מהיתרונות של ביצועים ואבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר.
  • ביצועים: למרות שאפשר לקנפג שרתי VPS לביצועים מקסימליים, קשה להתחרות בביצועים של שרת פיזי. כלומר, הכל שאלה של עוצמת הביצועים שאתם צריכים. מהנסיון שלנו, רוב האתרים לא צריכים שרת פיזי, ויכולים בהחלט להסתפק בשרת וירטואלי, תוך חיסכון משמעותי בעלויות.
  • תחזוקת שרתים: אחד החסרונות הגדולים של שרת פיזי, הוא הצורך בתחזוקת שרתים מורכבת, ולו רק בגלל שמדובר באמת במכונה פיזית שאתם צריכים לתחזק ולשמר. רוב בעלי האתרים לא מסוגלים לספק תחזוקה כזו, ולכן צריכים לשכור שירות מקצועי שיבצע עבורם את העבודה. זה כמובן מוסיף לעלויות ולטרחה – שרת פיזי "יעסיק" אתכם הרבה יותר משרת וירטואלי פרטי.
  • מיקום וגישה: האם יש לכם צורך בגישה פיזית לשרת? אם כן, אתם צריכים שרת בעסק שלכם, וכנראה ש-VPS יתאים לכם פחות.
  • שליטה בדאטה: במקרים מסוימים, יש צורך בשליטה מלאה בנתונים ובחומרה, על מנת למנוע דלף מידע, או אם יש לעסק צרכים מיוחדים. במקרה כזה, יש עדיפות לשרת פיזי.

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל