10 תוכנות ותוספים בקוד פתוח לבוני אתרים

קיימות תוכנות קוד פתוח רבות  שיכולות לעזור למפתחי אתרים. תוכנות הקוד פתוח מעולות לא רק בגלל העלות האפסית (חינם), אלט בגלל הקהילה החמה והתומכת שלהם. לפעמים כדאי לחפש דרכים לחסוך בכלי עבודה, ופתרונות קוד פתוח הם מקומות טובים להתחלה.

קבלו רשימה חלקית אך מובחרת של 10 תוכנות המסיעות לפיתוח באינטרנט. הרשימה מכילה תוכנות שנותנות אפשרויות לטיפול בקוד המקור, עורכי WYSIWYG, תוכנות גרפיקה ותמונות ועוד.

עורכי WYSIWYG ועורכי קוד

KompoZer


KompoZer – הינה תוכנה מקצועית לעריכת אתרי אינטרנט. אפשרות לצפות באתר ולערוך את הקוד בו זמנית, יש לה FTP מובנה, ממשק טאבים מעולה ותמיכה בכל מערכות ההפעלה הגדולות.

Bluefish Editor


Bluefish Editor – דומה מאוד בתכונות שלו ל-KompoZer. מהירה וקלילה. בעלת אשפים נוחים ליצירת מסמכי HTML, ניהול פרוייקטים נוח, וחיפוש-והחלפה נוחים ביותר! מומלץ למי שלא ממש הסתדר עם KompoZer.

Notepad++


אחד הכלים החזקים לעריכת קוד במערכת ההפעלה חלונות. Notepad++ הוא מעבר לסתם פנקס רשימות, זהו IDE חזק ביותר, עם תוספים שהופך אותו לעורך קוד הטוב ביותר עבור מערכת ההפעלה חלונות. למשתמשי לינוקס יש את gedit, שהוא באמת העורך קוד הטוב בעולם. מומלץ מאוד!

SeaMonkey


SeaMonkey, מבית מוזילה, הינו דפדפן הכול-באחד אשר מכיל בתוכו עורך HTML נוח בשם SeaMonkey Composer.

תוכנות גרפיקה ותמונה

GIMP


GIMP הינה חבילה לעיצוב גרפי ועריכת תמונה מקצועית והאלטרנטיבה הטובה ביותר לפוטושופ. לחובבי הממשק של פוטושופ יש את Gimpshop – שלוחה שבערך מחכה את הממשק של פוטושופ. מומלץ מאוד!

Inkscape


Inkscape הינה תוכנה מדרגה ראשונה לעריכת גרפיקה וקטורית. ממש כמו עמיתיהם Adobe Illustrator ו- CorelDRAW.

תוכנות מומלצות

FileZillaFileZilla נחשבת לאחת התוכנות קוד פתוח הפופולרית ביותר. היא פועלת על כל המערכות הפעלה כולל Windows, לינוקס ומקינטוש ואפשרויות מתקדמות כגון העברת מספר קבצים במקביל. מומלץ ביותר!

CamStudioמדי פעם יש את הצורך לבצע מצגת של המחשב לאחד מלקוחתך, אולי כמצגת הסברה על הממשק והשירותים שהאתר מציע. אז אם יש צורך בתוכנה ללכידת מסך המחשב (Screen Capture), אין מה לחפש מעבר ל-CamStudio. CamStudio הינה תוכנת קוד פתוח ללכידת המסך בעלת כל האפשרויות המתקדמות.

תוספים לדפדפן

FirebugFirebug הינו כלי יעיל וחזק באפן יוצא מן הכלל! ניתן להשתמש בו כדי לצפות בקוד HTML, CSS, JAVASCRIPT ולשנות אותו בזמן אמת. אפשר לבדוק מהירות טעינת דפי אינטרנט ועוד המון אופציות מתקדמות. מגיע עם עוד עשרות תוספים לבחירה והפעלה מתוך דפדפן פיירפוקס. מומלץ ביותר!

ColorZilla

זהו תוסף לפיירפוקס אשר נותן לך לבחור צבע מכל מקום בדף.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל